Розширений пошук
Цена (грн.):
Выберите категорию:
Производитель:
Новинка:
Спецпредложение:
Результатов на странице:
Закрыть
>Новини>Новий, потужний зернозбиральний комбайн КЗС-1624-1 "ПАЛЕССЕ GS16", на полях Україні

Новий, потужний зернозбиральний комбайн КЗС-1624-1 "ПАЛЕССЕ GS16", на полях Україні

  • GS_16
« Назад

Новий, потужний зернозбиральний комбайн КЗС-1624-1 "ПАЛЕССЕ GS16", на полях Україні 28.09.2018 17:34

 ВАТ «Гомсельмаш», яке є одним із визнаних лідерів світового комбайнобудування, розпочало виробництво нового покоління зернозбиральних комбайнів. Сьогодні в Україні фірма пропонує шість основних серій зернозбиральних комбайнів, що дає можливість сільгоспвиробникам обрати найбільш ефективний комбайн відповідно до розмірів господарства, умов збирання та форм використання. Подальше удосконалення комбайнів «Гомсельмаш» спрямоване на підвищення продуктивності кожної з моделей, забезпечення високої надійності та якості обмолоту.

    ВАТ «Гомсельмаш» за останні 20 років завдяки модернізації виробництва створив і випускає модельний ряд зернозбиральних комбайнів малого, середнього і потужного класів. В класі потужних комбайнів створена модель КЗС-1624-1 "ПАЛЕССЕ GS16" з комбінованим молотильно - сепарируючим пристроєм, в якому обмолот хлібної маси і сепарація зерна здійснюється двобарабанним молотильним апаратом, а замість соломотряса використовується двороторний соломо-сепаратор. Висока ефективність обмолоту і сепарації зерна в молотильному апараті забезпечується завдяки прискорення потоку хлібної маси бітером-прискорювачем, який розташовано перед молотильним барабаном. Бітер-прискорювач розчісує хлібну масу, внаслідок чого її подача стає  більш рівномірною. За таких умов збільшується швидкість руху хлібної маси від 3 до 20 м/сек, забезпечуючи зростання відцентрових сил, що діють на зерно. Це призводить до поліпшення сепарація зерна через підбарабання, площа сепарації якого збільшена на 20%. Таким чином до 30% зерен виділяються вже в підбарабанні під бітером, що значно зменшує навантаження на основне підбарабання. Двобарабанну систему обмолоту з прискорюванням хлібної маси перед подачею в молотильний барабан перевірено у різних умовах збирання зернових і зернобобових культур, ріпаку, кукурудзи, соняшника і інших культур. Навіть за умов збирання, які характеризуються наявністю таких негативних факторів, як полеглість, підвищена вологість, забур’яненість, забезпечується виконання робіт із мінімальними втратами зерна.

   Для сепарації зерна, що залишилося після обмолоту в соломі, в комбайні ПАЛЕССЕ GS16 застосовується два паралельних ротори, встановлених повздовж молотарки. Відбійний бітер молотильного апарату розділяє солому на два рівномірних потоки і подає її до обох роторів. Ротори обертаються в зустрічних напрямках всередині циліндрів з деками. Солома поступає від бітера, рухається по спіралі між роторами і нерухомими деками на великій швидкості, при цьому на неї діють значні відцентрові сили, завдяки чому створюються умови для виділення решти зерна. Швидкість обертання роторів регулюється в межах 450 – 1250 об/хв, що уможливлює комбайнеру вибирати оптимальні режими роботи роторів в залежності від вологості або забур’яненості соломистого вороху, мінімізуючи втрати зерна, зайве подрібнення соломи і витрати палива. Зерновий ворох після сепарації попадає спочатку на скатну дошку, по ній на грохот і тільки потім - на решета очистки. Потужний вентилятор створює два потоки повітря – один направлений на потік вороху, що сходить із грохота, а інший – безпосередньо на решета. Решета і грохот секційні та складаються з двох продовжних частин. Це дозволяє знімати секції решіт і грохота для очищення їх при збиранні зволожених і забур’янених зернових та інших культур. Для збирання в складних умовах в похилій камері застосовується реверс транспортера з приводом від гідромотора, а також система відсмоктування пилу від працюючої жатки.

    Комбайн містить соломоподрібнювач із збільшеною кількістю ножів, завдяки чому уможливлюється ретельне подрібнення соломи, а також її рівномірний розсів по полю на задану ширину. За необхідності збереження соломи для подальшого використання подрібнювач перемикається на режим укладання її у валок.

   Комбайн обладнано зерновим бункером місткістю 9000 літрів з вертикальною подачею зерна на вивантаження Quick Lift. Висота вивантажувального шнека і його продуктивність забезпечують вивантаження зерна без зупинки комбайна за 1,5-2 хв в кузов автомобіля з високими бортами, або в зерновоз-перевантажувач.

    В конструкції жатки комбайна КЗС-1624-1 "ПАЛЕССЕ GS16" шириною захвату 9,2 м використані кращі інженерні рішення - система швидкого зрізування Super Cut із швидкістю руху ножів 1108 ход/хв, електрогідравлічна система копіювання жаткою поверхні поля Auto Contour, гідропривід мотовила. Завдяки застосування цих рішень забезпечується стабільна і ефективна робота жатки незалежно від культур і умов збирання. Пристосування для збирання ріпаку дозволяє збільшувати стіл жатки і обладнувати її активними боковими розділювачами з без пальцевими різальними апаратами, що зменшує втрати насіння до мінімального рівня. В серійну комплектацію комбайна входить транспортний візок для жаток. Для збирання кукурудзи на зерно використовується спеціальна жатка з апаратами відокремлення качанів і подрібнювачем стебел, а також додаткове обладнання для робочих систем комбайна.

   Кабіна комбайна із збільшеним об’ємом робочого простору відповідає усім вимогам, що висуваються до рівня комфорту робочого місця комбайнера. Кондиціонер і опалювач, повністю регульоване робоче крісло і рульова колонка, додаткове сидіння, холодильна камера, ергономічне розміщення приладів і органів керування – це чинники, які уможливлюють високопродуктивну працю комбайнера без перевтоми. Пульт і рукоятка управління швидкістю руху розташовано таким чином, що із сидіння комбайнера завжди ними зручно і доступно користуватися. На рукоятці зосереджені функції керування рухом (вперед-назад), швидкістю руху, підйомом і опускання жатки, регулювання обертів і положення мотовила, управління вивантаження зерна.

   Для контролю роботи молотарки, двигуна і трансмісії, а також виконання сервісних операцій і стану систем комбайна використовується інформаційна система System Control на базі бортового комп’ютера. Термінал з LCD – екраном з’єднаний з шістьма модулями бортової інформаційної система: модулем керування трансмісією; модулем втрат зерна; модулем панелі керування; модулем керування очисткою зерна; модулем жатки; модулем базовим. На терміналі відображається вся основна інформація про стан робочих систем комбайна. Комп’ютер знаходить оптимальні регулювання в залежності від культури, що збирається, а також її врожайності, вологості і засміченості бур’янами, що запобігає втратам зерна і підвищує продуктивність комбайна.

    Для забезпечення стабільної роботи молотарки, інших вузлів і механізмів на ПАЛЕССЕ GS16 встановлено двигун Mercedes Benz OM 520LA потужністю 530 к.с. Вприскування палива під високим тиском в поєднані з електронним керуванням роботою двигуна уможливлює досягати максимальної потужності за умов мінімальних витратах палива навіть за високого рівня навантажень. Для зменшення часу на щоденне технічне обслуговування комбайна і більш точного дозування мастила застосовано автоматичну централізовану систему змащення, завдяки чому збільшуються терміни експлуатації вузлів і машини в цілому. Відмітимо, що висока надійність і підвищений ресурс комбайна ПАЛЕССЕ GS16 досягається завдяки використанню в його конструкції добре відпрацьованих комплектуючих вузлів і агрегатів провідних виробників зернозбиральних комбайнів.

 

Технічна характеристика КЗС-1624-1 "ПАЛЕССЕ GS16"

 

Жнивна частина

Соломоподрібнювач

Жатка Super Cut шириною захвату, м

9.2

Діаметр барабану, мм

523

Швидкість руху ножів, хід/хв

1108

Частота обертання барабану, об/хв

2804

Система копіювання

Auto Contour

Кабіна

Гідропривід мотовила

 

Кабіна підвищеної комфортності

 

Авторегулювання швидкості обертання мотовила

 

Кондиціонер, вентилятор

 

Без пальцьовий ріжучий апарат для роботи на меліорованих торф’яниках

 

Інформаційно-управляюча система на базі бортового комп’ютера із ЖК-монітором

 

Похила камера

Ходова частина

Гідравлічний реверс похилої камери

 

Гідрооб’ємний привод ходової частини

 

Вентилятор видалення пилу від жатки

 

Електрогідравлічне управління КПП

 

Молотильний апарат, соломо сепаратор, очистка

Число коліс: керованих/ведучих

2/2

Ширина молотильного апарата, мм

1700

База, мм

3790

Уловлювач каміння

 

Двигун

Двобарабанна система з барабаном прискорювачем

 

виробник

Меrсеdеs Benz

Діаметр молотильного барабану, мм

600

марка

OM502LA

Частота обертання барабана-прискорювача без редуктора / з редуктором, об/хв.

579–1230/243–483

Номінальна потужність, кВт (к.с)

390(530)

Діаметр барабана-прискорювача, мм 450

 

Об’єм паливного баку, л

800

Частота обертання барабана-прискорювача без редуктора/з редуктором, об/хв.

618-1230/260,5-516,6

Габаритні розміри і маса

Площа сепарації головного підбарабання, м2

1,26

Довжина/ширина/висота із жаткою у робочому положенні, мм

10950/9700/4850

Електрорегулювання змінення зазору підбарабання із кабіни

 

Маса комбайна із жаткою (без транспортного візка), кг

21000

Діаметр відбійного бітера, мм

393

Адаптери, пристосування та інші системи

Число роторів соломо сепаратора

2

Пристосування для збирання ріпаку шириною захвату 9,2 м

 

Довжина ротора/діаметр ротора, мм

4260/445

Комплект обладнання для збирання кукурудзи на зерно із жаткою шириною захвату 8 рядків

 

Площа сепарації соломо сепаратора, м2

4,2

Пристосування для збирання соняшнику шириною захвату 12 рядків

 

Кількість каскадів, шт./площу решіт очистки, м2

2/5,8

Автоматична централізована система змащування

 

регулювання частоти обертання вентилятора із кабіни

 

 

Частота обертання вентилятора, об/хв

504–1560

Бункер зерновий

Об’єм бункера, л

9000

Продуктивність вивантажувального пристрою, л/сек

100

Мінімальна висота вивантаження (кінця вивантажувального шнека), мм

4100

Довжина вильоту вивантажувального шнека, мм

5100

 

 

 

Автори:

В.О. Шейченко, д.т.н., Полтавська державна аграрна академія,

С.М. Коваль, к.т.н.,